Kód motoru

Motor C3JC7-10 KAT

Kompletní recenze motoru C3JC7-10 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 43 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
43 kW
Výkon (58 k)
~1 390 cm³
Objem
6,9 l/100 km
Ø spotřeba
161 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 969 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 35 let (medián 35 let)· Pořadí popularity #2608
Evidováno
423
V provozu
45
Způsobilost na STK
93,8 %
STK kontrol
1 033

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 1 033 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

C3JC7-10 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 423 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 390 cm³ a výkonu 43 kW (58 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let84,6 %149 kontrol
Stáří 13+ let87,6 %506 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km41 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km87,0 %540 kontrol
200 000–300 000 km85,9 %156 kontrol
Nad 300 000 km5 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 033 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,8 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení4× (26,7 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3× (20,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (20,0 %)
Brzdové zařízení2× (13,3 %)
Obtěžování okolí2× (13,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor C3JC7-10 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
3×

Vozidla s motorem C3JC7-10 KAT

Značka a modelPočet
Renault 19314
Renault 19 Chamade88
Renault 19 Tr2
Renault Chamade2
Renault Chamade 192
Renault Renault 192
Renault 19 B/c 531
Renault Chamade 1.4 Rn1
Renault Renault 19 Chamade 1.41

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru C3JC7-10 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault 1995,8 %
Renault 19 Chamade95,3 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód C3JC7-10 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault 19 (1990–2002): 314 kusů
  • Renault 19 Chamade (1990–1995): 88 kusů
  • Renault 19 TR (1992): 2 kusy
  • Renault Chamade (1990–1993): 2 kusy
  • Renault Chamade 19 (1992): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 421 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1992 (177 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 2 vozidel s tímto motorem.

1992
1990 (103)2002 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj43 vozidel
Středočeský kraj33 vozidel
Jihočeský kraj29 vozidel
Jihomoravský kraj28 vozidel
Pardubický kraj25 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem C3JC7-10 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod150 882 km
  • medián180 300 km
  • čtvrtina prohlídek nad186 594 km

Z 24 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199010354,4 %
19915658,9 %
199217755,9 %
19935360,4 %
19942181,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem C3JC7-10 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.