Kód motoru

Motor C18LE

Kompletní recenze motoru C18LE: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 70 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
70 kW
Výkon (95 k)
~1 796 cm³
Objem
8,8 l/100 km
Ø spotřeba
179 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 155 kg· Produkce 1995-1998· Ø stáří provozovaných vozidel 29,7 roku (medián 30 let)· Pořadí popularity #1893· Pořadí spolehlivosti #1021 z 2 382
Evidováno
754
V provozu
113
Způsobilost na STK
94,9 %
STK kontrol
1 827

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 1 827 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

C18LE je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 754 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Daewoo.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 796 cm³ a výkonu 70 kW (95 HP). Vyráběl se v letech 1995–1998.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let12 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let20 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let92,4 %251 kontrol
Stáří 13+ let89,2 %1 091 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km92,3 %375 kontrol
100 000–200 000 km88,5 %897 kontrol
200 000–300 000 km86,3 %197 kontrol
Nad 300 000 km11 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 827 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9× (29,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8× (25,8 %)
Brzdové zařízení6× (19,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (9,7 %)
Výhledy2× (6,5 %)

Vozidla s motorem C18LE

Značka a modelPočet
Daewoo Espero721
Daewoo Espero 1.8 Mpi23
Daewoo Espero 1.8 I Cd1
Daewoo Nexia1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru C18LE podle modelu.

Značka a modelSTK
Daewoo Espero95,5 %
Daewoo Espero 1.8 Mpi87,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód C18LE nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Daewoo Espero (1995–2007): 721 kusů
  • Daewoo Espero 1.8 Mpi (1995–1997): 23 kusů
  • Daewoo Espero 1.8 I CD (1996): 1 kus
  • Daewoo Nexia (1995): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 753 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1996 (313 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 vozidla s tímto motorem.

1996
1995 (119)2007 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj59 vozidel
Moravskoslezský kraj56 vozidel
Jihomoravský kraj52 vozidel
Hlavní město Praha51 vozidel
Ústecký kraj46 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem C18LE podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod99 130 km
  • medián138 366 km
  • čtvrtina prohlídek nad173 191 km

Z 1 517 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199511960,5 %
199631351,1 %
199730240,4 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem C18LE

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.