Kód motoru

Motor A75B13A

Kompletní recenze motoru A75B13A: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 107 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
107 kW
Výkon (146 k)
~1 300 cm³
Objem
4,9 l/100 km
Ø spotřeba
112 g/km
Ø CO₂
224 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3e-A3· Emisní norma Euro 5· Produkce 2024-2026· Ø stáří provozovaných vozidel 0,9 roku (medián 1 rok)· Pořadí popularity #884· Pořadí spolehlivosti #11 z 2 382
Evidováno
2 140
V provozu
2 111
Způsobilost na STK
99,9 %
STK kontrol
2 608

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,1 % bez plné způsobilosti, z 2 608 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

A75B13A je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 2 140 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 300 cm³ a výkonu 107 kW (145 HP). Vyráběl se v letech 2024–2026.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let100,0 %511 kontrol
Stáří 13+ let1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km100,0 %444 kontrol
200 000–300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 608 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Vozidla s motorem A75B13A

Značka a modelPočet
BMW R 1300 Gs1 306
BMW R 1300 Gs Adventure693
BMW R 1300 Rt67
BMW R 1300 R43
BMW R 1300 RS30
BMW R 1300 Gs Te1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru A75B13A podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW R 1300 GS99,9 %
BMW R 1300 GS Adventure99,9 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód A75B13A nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW R 1300 GS (2023–2026): 1 306 kusů
  • BMW R 1300 GS Adventure (2024–2026): 693 kusů
  • BMW R 1300 RT (2025–2026): 67 kusů
  • BMW R 1300 R (2025–2026): 43 kusů
  • BMW R 1300 RS (2025–2026): 30 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 397 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2025 (217 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 743 vozidel s tímto motorem.

2025
2023 (7)2026 (69)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha112 vozidel
Jihomoravský kraj77 vozidel
Středočeský kraj55 vozidel
Moravskoslezský kraj42 vozidel
Jihočeský kraj38 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem A75B13A podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod3 914 km
  • medián6 642 km
  • čtvrtina prohlídek nad11 600 km

Z 493 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
202410418,3 %
20252178,3 %
2026690,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem A75B13A

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.