Motor A24A09B
Kompletní recenze motoru A24A09B: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 77 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 1 216 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.
A24A09B je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 985 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.
Jedná se o benzinový tříválec o objemu 895 cm³ a výkonu 77 kW (104 HP). Vyráběl se v letech 2024–2026.
Spolehlivost STK podle stáří
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.
Spolehlivost STK podle nájezdu
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.
Spolehlivost na STK
Z celkem 1 216 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 100,0 %.
Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.
Vozidla s motorem A24A09B
| Značka a model | Počet |
|---|---|
| BMW F 800 Gs | 266 |
| BMW F 900 Gs | 254 |
| BMW F 900 R | 202 |
| BMW F 900 Xr | 135 |
| BMW F 900 Gs Adventure | 104 |
| BMW F 900 R A2 | 19 |
| BMW F 900 Xr A2 | 3 |
| BMW F 900 Gs-P | 2 |
Spolehlivost podle modelu
Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru A24A09B podle modelu.
| Značka a model | STK |
|---|---|
| BMW F 900 GS | 100,0 % |
| BMW F 800 GS | 100,0 % |
| BMW F 900 R | 100,0 % |
| BMW F 900 XR | 100,0 % |
| BMW F 900 GS Adventure | 100,0 % |
Značky používající tento motor
Kde se vyskytuje
Podle dat z českého registru vozidel se kód A24A09B nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:
- BMW F 800 GS (2024–2026): 266 kusů
- BMW F 900 GS (2024–2026): 254 kusů
- BMW F 900 R (2025–2026): 202 kusů
- BMW F 900 XR (2025–2026): 135 kusů
- BMW F 900 GS Adventure (2024–2026): 104 kusů
Ročník výroby vs. počet vozidel
Rozložení 203 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2025 (97 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 782 vozidel s tímto motorem.
Kde se nejvíc vyskytuje
Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).
| Hlavní město Praha | 68 vozidel |
| Středočeský kraj | 32 vozidel |
| Jihomoravský kraj | 26 vozidel |
| Moravskoslezský kraj | 20 vozidel |
Z registru vozidel
Složení vozů s motorem A24A09B podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Nájezd při prohlídce STK
stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť
- čtvrtina prohlídek pod2 482 km
- medián4 988 km
- čtvrtina prohlídek nad7 641 km
Z 248 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.
Dovozy podle roku výroby
roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly
| Rok výroby | Vozidel | Podíl dovozů |
|---|---|---|
| 2024 | 60 | 8,3 % |
| 2025 | 97 | 5,2 % |
| 2026 | 46 | 0,0 % |
Proklepněte konkrétní vůz s motorem A24A09B
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.