Kód motoru

Motor A24A08B

Kompletní recenze motoru A24A08B: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 70 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
70 kW
Výkon (95 k)
~853 cm³
Objem
4,2 l/100 km
Ø spotřeba
99 g/km
Ø CO₂
198 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3e-A3· Emisní norma Euro 5· Produkce 2020-2024· Ø stáří provozovaných vozidel 3,9 roku (medián 4 roky)· Pořadí popularity #2438
Evidováno
486
V provozu
478
Způsobilost na STK
99,6 %
STK kontrol
780

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 780 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

A24A08B je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 486 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový tříválec o objemu 853 cm³ a výkonu 70 kW (95 HP). Vyráběl se v letech 2020–2024.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let99,2 %262 kontrol
Stáří 4–7 let74 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let2 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km99,1 %315 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 780 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (50,0 %)
Výhledy2× (50,0 %)

Vozidla s motorem A24A08B

Značka a modelPočet
BMW F 850 Gs217
BMW F 750 Gs183
BMW F 850 Gs Adventure86

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru A24A08B podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW F 850 GS99,4 %
BMW F 750 GS99,7 %
BMW F 850 GS Adventure100,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód A24A08B nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW F 850 GS (2020–2024): 217 kusů
  • BMW F 750 GS (2020–2023): 183 kusů
  • BMW F 850 GS Adventure (2021–2024): 86 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 111 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2023 (41 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 375 vozidel s tímto motorem.

2023
2020 (3)2024 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj55 vozidel
Hlavní město Praha43 vozidel
Ústecký kraj30 vozidel
Jihočeský kraj26 vozidel
Moravskoslezský kraj23 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem A24A08B podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod4 030 km
  • medián8 403 km
  • čtvrtina prohlídek nad16 164 km

Z 332 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20213938,5 %
20222524,0 %
20234117,1 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem A24A08B

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.