Kód motoru

Motor A24A08A

Kompletní recenze motoru A24A08A: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 70 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
70 kW
Výkon (95 k)
~853 cm³
Objem
4,1 l/100 km
Ø spotřeba
99 g/km
Ø CO₂
199 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3e-A3· Emisní norma Euro 4· Produkce 2018-2021· Ø stáří provozovaných vozidel 6,8 roku (medián 7 let)· Pořadí popularity #2302· Pořadí spolehlivosti #70 z 2 382
Evidováno
549
V provozu
541
Způsobilost na STK
99,3 %
STK kontrol
1 441

Způsobilé na 30 dnů 0,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti, z 1 441 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

A24A08A je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 549 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový tříválec o objemu 853 cm³ a výkonu 70 kW (95 HP). Vyráběl se v letech 2018–2021.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let99,5 %389 kontrol
Stáří 4–7 let99,0 %625 kontrol
Stáří 8–12 let21 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km99,2 %993 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 441 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla3× (33,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3× (33,3 %)
Brzdové zařízení2× (22,2 %)
Výhledy1× (11,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor A24A08A

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem A24A08A

Značka a modelPočet
BMW F 850 Gs280
BMW F 750 Gs180
BMW F 850 Gs Adventure87
BMW F 850gs1
BMW F8 850 Gs Adventure1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru A24A08A podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW F 850 GS99,2 %
BMW F 750 GS99,3 %
BMW F 850 GS Adventure99,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód A24A08A nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW F 850 GS (2016–2021): 280 kusů
  • BMW F 750 GS (2018–2020): 180 kusů
  • BMW F 850 GS Adventure (2019–2021): 87 kusů
  • BMW F 850gs: 1 kus
  • BMW F8 850 GS Adventure: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 181 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2019 (89 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 368 vozidel s tímto motorem.

2019
2016 (1)2021 (5)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj96 vozidel
Hlavní město Praha63 vozidel
Jihomoravský kraj54 vozidel
Jihočeský kraj45 vozidel
Moravskoslezský kraj45 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem A24A08A podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod7 116 km
  • medián15 279 km
  • čtvrtina prohlídek nad27 586 km

Z 1 009 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20183537,1 %
20198944,9 %
20205154,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem A24A08A

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.