Kód motoru

Motor 802EA

Kompletní recenze motoru 802EA: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 63 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
63 kW
Výkon (86 k)
~798 cm³
Objem
4,3 l/100 km
Ø spotřeba
99 g/km
Ø CO₂
199 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3e· Emisní norma Neuvedeno· Produkce 2008-2019· Ø stáří provozovaných vozidel 10,4 roku (medián 10 let)· Pořadí popularity #2200· Pořadí spolehlivosti #126 z 2 382
Evidováno
590
V provozu
567
Způsobilost na STK
98,9 %
STK kontrol
1 853

Způsobilé na 30 dnů 1,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti, z 1 853 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

802EA je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 590 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový tříválec o objemu 798 cm³ a výkonu 63 kW (85 HP). Vyráběl se v letech 2008–2019.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let98,8 %254 kontrol
Stáří 4–7 let99,2 %621 kontrol
Stáří 8–12 let99,1 %439 kontrol
Stáří 13+ let78 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km99,2 %1 357 kontrol
100 000–200 000 km5 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 853 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla7× (53,8 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení3× (23,1 %)
Jiné vybavení2× (15,4 %)
Výhledy1× (7,7 %)

Nejčastější závady STK pro motor 802EA

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem 802EA

Značka a modelPočet
BMW F 800 Gs247
BMW F 700 Gs133
BMW F 800 Gs Adventure82
BMW F 800 R73
BMW F 800 GT35
BMW F 650 Gs8
BMW F 800 S3
BMW F 800 ST3
BMW F800 Gs2
BMW F 800 Gs A1
BMW F650gs1
BMW F700 Gs1
BMW F800gs Adventure1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 802EA podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW F 800 GS99,2 %
BMW F 700 GS98,0 %
BMW F 800 GS Adventure98,4 %
BMW F 800 R99,5 %
BMW F 800 GT100,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 802EA nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW F 800 GS (2008–2022): 247 kusů
  • BMW F 700 GS (2012–2018): 133 kusů
  • BMW F 800 GS Adventure (2014–2019): 82 kusů
  • BMW F 800 R (2009–2019): 73 kusů
  • BMW F 800 GT (2016–2020): 35 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 139 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2016 (46 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 451 vozidel s tímto motorem.

2016
2006 (1)2022 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj119 vozidel
Jihočeský kraj58 vozidel
Jihomoravský kraj54 vozidel
Plzeňský kraj48 vozidel
Hlavní město Praha44 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 802EA podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod13 441 km
  • medián25 790 km
  • čtvrtina prohlídek nad41 831 km

Z 5 638 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20164673,9 %
20172850,0 %
20182040,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 802EA

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.