Kód motoru

Motor 742.10 M II

Kompletní recenze motoru 742.10 M II: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 33 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 90
Palivo
33 kW
Výkon (45 k)
~1 046 cm³
Objem
9,1 l/100 km
Ø spotřeba
130 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 874 kg· Produkce 1990-2004· Ø stáří provozovaných vozidel 42,8 roku (medián 42 let)· Pořadí popularity #2911
Evidováno
330
V provozu
75
Způsobilost na STK
95,5 %
STK kontrol
104 456

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 104 456 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

742.10 M II je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 330 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Škoda.

Jedná se o benzinový tříválec o objemu 1 046 cm³ a výkonu 33 kW (44 HP). Vyráběl se v letech 1990–2004.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let85 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let68,4 %114 kontrol
Stáří 8–12 let88,0 %242 kontrol
Stáří 13+ let89,4 %28 138 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km89,6 %25 963 kontrol
100 000–200 000 km86,9 %3 176 kontrol
200 000–300 000 km79,2 %120 kontrol
Nad 300 000 km48 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 104 456 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení534× (31,5 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku257× (15,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení246× (14,5 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav200× (11,8 %)
Jiné vybavení121× (7,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor 742.10 M II

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
73×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
53×

Vozidla s motorem 742.10 M II

Značka a modelPočet
Škoda 105322
Škoda 105 L7
Škoda Škoda 105 L1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 742.10 M II podle modelu.

Značka a modelSTK
Škoda 10595,8 %
Škoda 105 L92,4 %
Škoda 105 S94,9 %
Škoda 105l90,1 %
Škoda Škoda 105 L96,8 %
Škoda Škoda 105l89,8 %
Škoda .88,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 742.10 M II nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Škoda 105 (1990–2007): 322 kusů
  • Škoda 105 L: 7 kusů
  • Škoda Škoda 105 L (1997): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 108 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (15 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 222 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (15)2007 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj1 385 vozidel
Pardubický kraj845 vozidel
Královéhradecký kraj791 vozidel
Olomoucký kraj789 vozidel
Moravskoslezský kraj768 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 742.10 M II podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod36 085 km
  • medián61 026 km
  • čtvrtina prohlídek nad84 744 km

Z 11 482 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 742.10 M II

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.