Kód motoru

Motor 4EE1 KAT

Kompletní recenze motoru 4EE1 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 44 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 686 cm³
Objem
7,8 l/100 km
Ø spotřeba
142 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní Automobil Skříňový N1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 088 kg· Produkce 1993-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 31,6 roku (medián 32 let)· Pořadí popularity #2642
Evidováno
410
V provozu
52
Způsobilost na STK
92,6 %
STK kontrol
898

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 898 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 27,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

4EE1 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 410 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 686 cm³ a výkonu 44 kW (59 HP). Vyráběl se v letech 1993–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let2 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let28 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let88,9 %434 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km6 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km87,9 %174 kontrol
200 000–300 000 km90,7 %214 kontrol
Nad 300 000 km83,0 %106 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 898 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení7× (26,9 %)
Identifikace vozidla5× (19,2 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku5× (19,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení4× (15,4 %)
Obtěžování okolí3× (11,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor 4EE1 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
3×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem 4EE1 KAT

Značka a modelPočet
Opel Combo390
Opel Combo 1.7 D6
Opel Combo 1.7d4
Opel Combo 1,7 D2
Opel Combo 1.7 D 712z41
Opel Opel Combo 11

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 4EE1 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Combo92,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 4EE1 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Combo (1993–1997): 390 kusů
  • Opel Combo 1.7 D (1994–1995): 6 kusů
  • Opel Combo 1.7d (1994): 4 kusy
  • Opel Combo 1,7 D (1994–1995): 2 kusy
  • Opel Combo 1.7 D 712z4 (1994): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 409 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1994 (237 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 vozidla s tímto motorem.

1994
1993 (31)1997 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj25 vozidel
Jihočeský kraj20 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 4EE1 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod160 268 km
  • medián193 514 km
  • čtvrtina prohlídek nad226 000 km

Z 43 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19933122,6 %
199423725,7 %
199512513,6 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 4EE1 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.