Kód motoru

Motor 286S1

Kompletní recenze motoru 286S1: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 142 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
142 kW
Výkon (193 k)
~2 793 cm³
Objem
9 l/100 km
Ø spotřeba
233 g/km
Ø CO₂
230 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 516 kg· Produkce 1994-1999· Ø stáří provozovaných vozidel 29,5 roku (medián 29 let)· Pořadí popularity #2847
Evidováno
346
V provozu
241
Způsobilost na STK
92,1 %
STK kontrol
2 191

Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 2 191 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

286S1 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 346 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový šestiválec o objemu 2 793 cm³ a výkonu 142 kW (193 HP). Vyráběl se v letech 1994–1999.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let10 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let92,0 %100 kontrol
Stáří 13+ let93,6 %2 327 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km59 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km93,3 %584 kontrol
200 000–300 000 km94,4 %1 187 kontrol
Nad 300 000 km92,5 %584 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 191 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav59× (19,0 %)
Brzdové zařízení54× (17,4 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení45× (14,5 %)
Identifikace vozidla40× (12,9 %)
Obtěžování okolí29× (9,4 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 286S1

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
22×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
9×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
8×

Vozidla s motorem 286S1

Značka a modelPočet
BMW 528 I83
BMW 328 I57
BMW 328i26
BMW 528i20
BMW Z320
BMW 52818
BMW 728 I18
BMW 528 Ia7
BMW 728i7
BMW Bmw 328 I6
BMW Z 34
BMW Bmw 528 I4
BMW 320 I3
BMW 3283
BMW 328 Ia3

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 286S1 podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW 528 I91,7 %
BMW 328 I96,3 %
BMW 52888,7 %
BMW 328i93,6 %
BMW 528i92,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 286S1 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW 528 I (1995–2000): 83 kusů
  • BMW 328 I (1994–1999): 57 kusů
  • BMW 328i (1995–1997): 26 kusů
  • BMW 528i (1995–1998): 20 kusů
  • BMW Z3 (1997–2000): 20 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 146 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1997 (47 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 200 vozidel s tímto motorem.

1997
1990 (1)2000 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj58 vozidel
Hlavní město Praha45 vozidel
Plzeňský kraj37 vozidel
Moravskoslezský kraj36 vozidel
Jihomoravský kraj31 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 286S1 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod184 332 km
  • medián235 515 km
  • čtvrtina prohlídek nad290 651 km

Z 6 336 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19964684,8 %
19974768,1 %
19983287,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 286S1

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.