Kód motoru

Motor 263A1000

Kompletní recenze motoru 263A1000: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 99 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
99 kW
Výkon (135 k)
~1 956 cm³
Objem
5,8 l/100 km
Ø spotřeba
154 g/km
Ø CO₂
178 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 554 kg· Produkce 2010-2016· Ø stáří provozovaných vozidel 13,1 roku (medián 13 let)· Pořadí popularity #2135· Pořadí spolehlivosti #1560 z 2 382
Evidováno
625
V provozu
556
Způsobilost na STK
93,3 %
STK kontrol
3 831

Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 3 831 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

263A1000 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 625 vozidel s tímto kódem - u značek Fiat a Opel.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 956 cm³ a výkonu 99 kW (134 HP). Vyráběl se v letech 2010–2016.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let88,3 %188 kontrol
Stáří 4–7 let95,5 %1 579 kontrol
Stáří 8–12 let94,1 %2 600 kontrol
Stáří 13+ let90,8 %760 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km93,8 %762 kontrol
100 000–200 000 km95,3 %2 156 kontrol
200 000–300 000 km92,4 %1 534 kontrol
Nad 300 000 km92,7 %655 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 831 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení109× (22,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav88× (18,0 %)
Obtěžování okolí88× (18,0 %)
Brzdové zařízení71× (14,5 %)
Identifikace vozidla62× (12,7 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru 263A1000 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A2,48×
Opotřebený mechanismus parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1A1,6×
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,48×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 340 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,2 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P08057×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 263A1000

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
29×
B
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
24×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
12×

Vozidla s motorem 263A1000

Značka a modelPočet
Fiat Dobló248
Fiat Doblo Cargo Combi 2.0 Jtd 13595
Fiat Doblo Combi 2.0 Jtd 135 E564
Fiat Doblo Cargo 2.0 Jtd 135 10q L54
Opel Combo Van26
Opel Combo19
Fiat Fiat Doblo13
Fiat Doblo Cargo Combi 2.0 Jtd 135 L10
Fiat Doblo Combi 2.0 Jtd 1359
Fiat Doblo Cargo 2.0 Jtd 135 10q H8
Fiat Doblo Cargo 2.0 Jtd 135 7q E58
Fiat Doblo Combi 2.0 Jtd 135 H L8
Fiat Dobló Cargo7
Fiat Doblo Cargo Combi 2.0 Jtd 135 L E56
Fiat Doblo Cargo 2.0 Jtd 135 7q5

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 263A1000 podle modelu.

Značka a modelSTK
Fiat Dobló93,4 %
Fiat Doblo Cargo Combi 2.0 Jtd 13593,6 %
Fiat Doblo Combi 2.0 Jtd 135 E594,7 %
Fiat Doblo Cargo 2.0 Jtd 135 10q L93,9 %
Opel Combo Van93,4 %
Opel Combo94,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 263A1000 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Fiat Dobló (2010–2017): 248 kusů
  • Fiat Doblo Cargo Combi 2.0 Jtd 135 (2010–2014): 95 kusů
  • Fiat Doblo Combi 2.0 Jtd 135 E5 (2010–2013): 64 kusů
  • Fiat Doblo Cargo 2.0 Jtd 135 10q L (2010–2015): 54 kusů
  • Opel Combo Van (2013–2015): 26 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 196 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2011 (56 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 429 vozidel s tímto motorem.

2011
2006 (1)2017 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj103 vozidel
Středočeský kraj84 vozidel
Moravskoslezský kraj56 vozidel
Hlavní město Praha51 vozidel
Jihočeský kraj48 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 263A1000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod126 837 km
  • medián183 507 km
  • čtvrtina prohlídek nad251 796 km

Z 4 910 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20104429,5 %
20115621,4 %
20122441,7 %
20142020,0 %
20152236,4 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 263A1000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.