Kód motoru

Motor 206 S2 KAT

Kompletní recenze motoru 206 S2 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 110 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~1 991 cm³
Objem
8,6 l/100 km
Ø spotřeba
208 g/km
Ø CO₂
209 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 485 kg· Produkce 1990-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 32,8 roku (medián 33 let)· Pořadí popularity #2922
Evidováno
326
V provozu
106
Způsobilost na STK
92,7 %
STK kontrol
1 129

Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 1 129 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 19,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

206 S2 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 326 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 991 cm³ a výkonu 110 kW (149 HP). Vyráběl se v letech 1990–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let16 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let18 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let43 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let90,4 %946 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km27 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km91,7 %266 kontrol
200 000–300 000 km90,6 %520 kontrol
Nad 300 000 km91,2 %205 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 129 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,7 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Podvozek a části připevněné k podvozku20× (23,0 %)
Brzdové zařízení14× (16,1 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav12× (13,8 %)
Jiné vybavení10× (11,5 %)
Obtěžování okolí9× (10,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor 206 S2 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
4×

Vozidla s motorem 206 S2 KAT

Značka a modelPočet
BMW 520 I232
BMW 320 I25
BMW 32011
BMW 520 I Tour7
BMW 520i Tour6
BMW 320i5
BMW 520 I Touring4
BMW 520i4
BMW Bmw 520i3
BMW 320 I Cabrio2
BMW 320i Cabrio2
BMW 520 I 5/h2
BMW Bmw 520 I2
BMW 2501
BMW 320 I (3c Cb 11, Cb 21)1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 206 S2 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW 520 I93,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 206 S2 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW 520 I (1990–2008): 232 kusů
  • BMW 320 I (1990–1998): 25 kusů
  • BMW 320 (1991–1993): 11 kusů
  • BMW 520 I Tour (1994–1996): 7 kusů
  • BMW 520i Tour (1994–1996): 6 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 303 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1992 (60 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 23 vozidel s tímto motorem.

1992
1990 (29)2008 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj47 vozidel
Hlavní město Praha26 vozidel
Jihomoravský kraj26 vozidel
Moravskoslezský kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 206 S2 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod175 316 km
  • medián239 885 km
  • čtvrtina prohlídek nad298 536 km

Z 143 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19902965,5 %
19914951,0 %
19926078,3 %
19935371,7 %
19945578,2 %
19953393,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 206 S2 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.