Kód motoru

Motor 184 S1 KAT

Kompletní recenze motoru 184 S1 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 103 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
103 kW
Výkon (140 k)
~1 796 cm³
Objem
7,8 l/100 km
Ø spotřeba
185 g/km
Ø CO₂
213 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 1· Ø hmotnost 1 256 kg· Produkce 1990-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 33 let (medián 33 let)· Pořadí popularity #2682
Evidováno
396
V provozu
135
Způsobilost na STK
92,2 %
STK kontrol
1 964

Způsobilé na 30 dnů 6,1 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 1 964 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

184 S1 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 396 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 796 cm³ a výkonu 103 kW (140 HP). Vyráběl se v letech 1990–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let17 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let17 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let55 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let91,2 %1 680 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km66 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km91,2 %624 kontrol
200 000–300 000 km91,2 %951 kontrol
Nad 300 000 km90,1 %151 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 964 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla38× (19,1 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení37× (18,6 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav34× (17,1 %)
Brzdové zařízení33× (16,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku25× (12,6 %)

Nejčastější závady STK pro motor 184 S1 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
27×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
8×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
6×

Vozidla s motorem 184 S1 KAT

Značka a modelPočet
BMW 318 Is Coupe199
BMW 318 Is119
BMW 31821
BMW 318is Coupe10
BMW 318is9
BMW 318 I8
BMW 318i3
BMW Bmw 318 Is3
BMW 318 Coupe2
BMW Coupé2
BMW 318 Is (3c Ca51)1
BMW 318 Is 21
BMW 318 Is/11
BMW 318 S1
BMW 318 Si Coupe1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 184 S1 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW 318 IS Coupe93,4 %
BMW 318 IS90,5 %
BMW 31891,8 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 184 S1 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW 318 IS Coupe (1990–1997): 199 kusů
  • BMW 318 IS (1990–1998): 119 kusů
  • BMW 318 (1992–1995): 21 kusů
  • BMW 318is Coupe (1993–1999): 10 kusů
  • BMW 318is (1994–1995): 9 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 377 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1993 (129 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 19 vozidel s tímto motorem.

1993
1990 (10)2007 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj46 vozidel
Moravskoslezský kraj41 vozidel
Hlavní město Praha38 vozidel
Jihomoravský kraj30 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 184 S1 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod208 572 km
  • medián244 221 km
  • čtvrtina prohlídek nad277 404 km

Z 255 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19929470,2 %
199312974,4 %
19947178,9 %
19954887,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 184 S1 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.