Kód motoru

Motor 13 4E A

Kompletní recenze motoru 13 4E A: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 127 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
127 kW
Výkon (173 k)
~1 293 cm³
Objem
272 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl LC· Emisní norma Neuvedeno· Produkce 2009-2014· Ø stáří provozovaných vozidel 15,3 roku (medián 16 let)· Pořadí popularity #2646
Evidováno
408
V provozu
364
Způsobilost na STK
98,4 %
STK kontrol
2 434

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti, z 2 434 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

13 4E A je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 408 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 293 cm³ a výkonu 127 kW (172 HP). Vyráběl se v letech 2009–2014.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let100,0 %229 kontrol
Stáří 4–7 let97,4 %543 kontrol
Stáří 8–12 let98,8 %591 kontrol
Stáří 13+ let98,4 %320 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,5 %1 620 kontrol
100 000–200 000 km45 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 434 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav8× (23,5 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7× (20,6 %)
Identifikace vozidla6× (17,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku5× (14,7 %)
Brzdové zařízení2× (5,9 %)

Nejčastější závady STK pro motor 13 4E A

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Zjevný zásah do výfukového systému, který není v souladu s požadavky (např. ovlivňující funkci nebo bezpečnost).
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.4.1
2×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem 13 4E A

Značka a modelPočet
BMW K 1300 R208
BMW K 1300 S125
BMW K 1300 GT73
BMW Bmw K 1300 R1
BMW K1300s1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 13 4E A podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW K 1300 R98,0 %
BMW K 1300 S99,1 %
BMW K 1300 GT98,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 13 4E A nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW K 1300 R (2008–2015): 208 kusů
  • BMW K 1300 S (2009–2014): 125 kusů
  • BMW K 1300 GT (2009–2011): 73 kusů
  • BMW Bmw K 1300 R: 1 kus
  • BMW K1300s: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 170 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2009 (77 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 238 vozidel s tímto motorem.

2009
2008 (2)2015 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj64 vozidel
Hlavní město Praha63 vozidel
Moravskoslezský kraj44 vozidel
Zlínský kraj31 vozidel
Jihomoravský kraj29 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 13 4E A podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod19 874 km
  • medián36 808 km
  • čtvrtina prohlídek nad59 025 km

Z 949 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20097776,6 %
20103473,5 %
20113070,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 13 4E A

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.