Kód motoru

Motor 122EJ

Kompletní recenze motoru 122EJ: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 81 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
81 kW
Výkon (110 k)
~1 170 cm³
Objem
5,3 l/100 km
Ø spotřeba
124 g/km
Ø CO₂
216 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3e-A3· Emisní norma Euro 4· Produkce 2011-2020· Ø stáří provozovaných vozidel 8,8 roku (medián 8 let)· Pořadí popularity #2034· Pořadí spolehlivosti #354 z 2 382
Evidováno
675
V provozu
657
Způsobilost na STK
97,6 %
STK kontrol
1 976

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,3 % bez plné způsobilosti, z 1 976 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

122EJ je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 675 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 170 cm³ a výkonu 81 kW (110 HP). Vyráběl se v letech 2011–2020.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let95,7 %329 kontrol
Stáří 4–7 let97,0 %701 kontrol
Stáří 8–12 let97,9 %282 kontrol
Stáří 13+ let56 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,8 %1 319 kontrol
100 000–200 000 km13 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 976 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 97,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla29× (38,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24× (31,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku12× (15,8 %)
Výhledy5× (6,6 %)
Jiné vybavení2× (2,6 %)

Nejčastější závady STK pro motor 122EJ

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
14×
B
Počet kotevních úchytů / sedadel ve vozidle nesouhlasí (chybí / nadpočet) s údaji uvedenými v dokumentaci vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.6.2
4×

Vozidla s motorem 122EJ

Značka a modelPočet
BMW R Nine T Scrambler208
BMW R Nine T188
BMW R Nine T Urban G/s75
BMW R Nine T Pure66
BMW R Nine T Racer50
BMW R 1200 Gs35
BMW R 1200 Gs Adventure20
BMW R 1200 R13
BMW R 1200 Rt6
BMW R Nine T Urban G/s2
BMW R1200gs2
BMW Bmw R1200gs1
BMW R 12001
BMW R 1200 Gs Adveture1
BMW R 1200 Ninet1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 122EJ podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW R Nine T Scrambler98,6 %
BMW R Nine T96,8 %
BMW R Nine T Urban G/s97,5 %
BMW R Nine T Pure97,8 %
BMW R Nine T Racer95,8 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 122EJ nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW R Nine T Scrambler (2016–2020): 208 kusů
  • BMW R Nine T (2014–2021): 188 kusů
  • BMW R Nine T Urban G/s (2017–2020): 75 kusů
  • BMW R Nine T Pure (2017–2020): 66 kusů
  • BMW R Nine T Racer (2017–2020): 50 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 159 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2018 (42 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 516 vozidel s tímto motorem.

2018
2010 (1)2021 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha136 vozidel
Středočeský kraj111 vozidel
Jihomoravský kraj72 vozidel
Jihočeský kraj53 vozidel
Olomoucký kraj41 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 122EJ podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod11 832 km
  • medián28 930 km
  • čtvrtina prohlídek nad54 674 km

Z 4 530 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20173138,7 %
20184233,3 %
20193324,2 %
20202321,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 122EJ

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.