Kód motoru

Motor 12 2E C

Kompletní recenze motoru 12 2E C: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 70 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
70 kW
Výkon (95 k)
~1 130 cm³
Objem
5,5 l/100 km
Ø spotřeba
109 g/km
Ø CO₂
204 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl LC· Emisní norma Neuvedeno· Produkce 2001-2004· Ø stáří provozovaných vozidel 23,5 roku (medián 24 let)· Pořadí popularity #2592
Evidováno
427
V provozu
396
Způsobilost na STK
97,2 %
STK kontrol
2 425

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 2 425 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

12 2E C je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 427 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 130 cm³ a výkonu 70 kW (95 HP). Vyráběl se v letech 2001–2004.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let2 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let73 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let98,6 %361 kontrol
Stáří 13+ let96,9 %1 288 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,2 %1 432 kontrol
100 000–200 000 km98,3 %302 kontrol
200 000–300 000 km4 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 425 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 97,2 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla30× (65,2 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9× (19,6 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7× (15,2 %)

Nejčastější závady STK pro motor 12 2E C

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×

Vozidla s motorem 12 2E C

Značka a modelPočet
BMW R 1150 Rt363
BMW R 1150 RS52
BMW R1150rt3
BMW R22 04193
BMW R 1100 Rt1
BMW R 1100 S1
BMW R 1150 R1
BMW R 1200 Cl1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 12 2E C podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW R 1150 RT97,2 %
BMW R 1150 RS97,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 12 2E C nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW R 1150 RT (2001–2020): 363 kusů
  • BMW R 1150 RS (2001–2004): 52 kusů
  • BMW R1150rt: 3 kusy
  • BMW R22 0419 (2003): 3 kusy
  • BMW R 1100 RT (2000): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 157 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2003 (43 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 270 vozidel s tímto motorem.

2003
2000 (1)2020 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj70 vozidel
Ústecký kraj49 vozidel
Jihočeský kraj45 vozidel
Hlavní město Praha32 vozidel
Jihomoravský kraj32 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 12 2E C podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod43 033 km
  • medián65 888 km
  • čtvrtina prohlídek nad87 296 km

Z 1 034 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20013997,4 %
20023984,6 %
20034395,3 %
20043287,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 12 2E C

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.