Kód motoru

Motor 104EC

Kompletní recenze motoru 104EC: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 121 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
121 kW
Výkon (165 k)
~999 cm³
Objem
6,7 l/100 km
Ø spotřeba
154 g/km
Ø CO₂
252 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Motocykl L3e-A3· Emisní norma Euro 4· Produkce 2015-2020· Ø stáří provozovaných vozidel 8,8 roku (medián 9 let)· Pořadí popularity #2194· Pořadí spolehlivosti #277 z 2 382
Evidováno
591
V provozu
566
Způsobilost na STK
98,0 %
STK kontrol
2 019

Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti, z 2 019 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

104EC je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 591 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový tříválec o objemu 999 cm³ a výkonu 121 kW (164 HP). Vyráběl se v letech 2015–2020.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let97,7 %398 kontrol
Stáří 4–7 let97,9 %747 kontrol
Stáří 8–12 let97,9 %326 kontrol
Stáří 13+ let3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,9 %1 445 kontrol
100 000–200 000 km3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 019 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla17× (42,5 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9× (22,5 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku5× (12,5 %)
Výhledy5× (12,5 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3× (7,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor 104EC

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×

Vozidla s motorem 104EC

Značka a modelPočet
BMW S 1000 Xr411
BMW S 1000 R175
BMW S 1000 Rr3
BMW S 1000 Rp1
BMW S1000 R1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 104EC podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW S 1000 XR98,3 %
BMW S 1000 R97,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 104EC nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW S 1000 XR (2015–2020): 411 kusů
  • BMW S 1000 R (2014–2021): 175 kusů
  • BMW S 1000 RR (2016): 3 kusy
  • BMW S 1000 RP: 1 kus
  • BMW S1000 R: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 152 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2016 (38 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 439 vozidel s tímto motorem.

2016
2014 (3)2021 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj97 vozidel
Jihomoravský kraj76 vozidel
Hlavní město Praha59 vozidel
Olomoucký kraj47 vozidel
Jihočeský kraj46 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 104EC podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod10 536 km
  • medián20 713 km
  • čtvrtina prohlídek nad33 327 km

Z 1 497 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20152470,8 %
20163855,3 %
20173366,7 %
20182951,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 104EC

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.